Aydın’da 6 Kamp Alanı

Aydın’da doğaya doyabileceğiniz 6 alanı sizin için derledik.

Siz de yorum yaparak tecrübelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz 🙂

1. Paşa Yaylası

Aydın Paşa Yaylası Nerede - Nasıl Gidilir? PİKNİK - KAMP - KONAKLAMA

Efeler ilçesine 25 km uzaklıktadır. Kızılçam, ardıç ve karaçam ağaçlarının arasında kış aylarında karın, yaz aylarında ise serinliğin tadını çıkartabilirsiniz. 1200 metre rakımlı bu yaylada çadırınızı kurabilirsiniz. Temel ihtiyaçlarınız için hazırlıklı gitmenizde fayda var.


2. Arapapıştı Kanyonu

Aydın Arapapıştı Kanyonu Kamp Alanı - Kamp Pusulası

Doğa ile tarihin iç içe olduğu bu kanyon 6 km uzunluk 380 metre yükseklik ve 12 metreye kadar düşen kanal genişliğine sahiptir. Birçok çeşit kuş sesi ve çiçek çeşidinin güzelliğini bu bölgede hissedeceksiniz. Belediye tarafından düzenlenen gezi tekneleriyle kanyonun eşsiz manzarasının keyfini çıkartabilirsiniz. Kanyona ulaşmadan önce Kemer merkezden ihtiyaçlarınızı tedarik etmenizde fayda var. Kanyon etrafında wc bulunmamaktadır.


3. Tavşanburnu Tabiat Parkı

Didim Belediyesi

Muhteşem bir sahile sahip Tavşanburnu Tabiat Parkı, Didim Yalıköy’de yer almaktadır. Karavan kampına da uygun bu parkta kendi çadırınızı kurabileceğiniz gibi çadır kiralama imkanına da sahipsiniz. Park alanı içerisinde plaj voleybolu oynayabileceğiniz bir alan ve keyifli piknikler için piknik alanları da mevcut. Park içerisinde market, restoran, wc ve duş alanları da bulunmaktadır.


4. Bağarcık Kutsal Alanı

Koçarlı Bağarcık Köyü

Bağarcık Kutsal Alanına Koçarlı ilçesinde bulunan Bağarcık köyünden sonra yaklaşık bir saat yürüyerek ulaşabilirsiniz. Fıstık çamı ormanları içerisinde Latmos’un tepesine çadırınızı atabilir, alan içerisinde bulunan Zeus Tapınağını da ziyaret edebilirsiniz. Alan içerisinde duş, wc içeren herhangi bir tesis bulunmamaktadır.


5. Dilek Yarımadası Milli Parkı

Dilek Yarımadası Milli Parkı | Giriş Ücreti, Nerede ve Nasıl Gidilir?

Yabani hayvanların ve yırtıcı kuşların çokça bulunduğu bu botanik bahçe birçok balık çeşidine de ev sahipliği yapmaktadır. Jandarmadan izin alınarak 15 km uzunluğundaki sahile kamp atabilirsiniz. Kamp atmak istediğiniz alana bağlı olarak wc ve duş bulabilirsiniz. Alanda ihtiyaçlarınızı tedarik edebileceğiniz çokça market bulunmaktadır. Sadece sahil kısmında ateş yakımına izin verilmektedir. Onun haricinde tüp veya ocağınıza ihtiyacınız olacaktır.


6. Alinda Antik Kenti Kamp Alanı

Alinda Ruins (Aydin) - 2020 All You Need to Know BEFORE You Go (with  Photos) - Tripadvisor

Tarihi dokusu ile sizleri büyüleyecek bir başka kamp alanı ise Alinda Antik Kenti Kamp alanıdır. Antik Kent içerisinde kamp yapmaya izin verilmese de bu tarihi güzelliğin çevresinde kamp kurmaya uygun alanlar bulunmaktadır. Kamp alanına gitmeden önce ihtiyaçlarınızı tedarik etmenizde fayda var. Wc, duş ve elektrik bulunmamaktadır.


Hazırlayan; Gizem Karaaslan

Aydın’da 6 Kamp Alanı” için 5 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir